Téma týdne - Život není fér

13. září 2015 v 18:13 | Lenny |  Lenny
Je to první příspěvek po velmi dlouhé době, tak začneme něčím jemnějším, třeba tématem týdne. Tohle téma je filozofického námětu, takže se nad tím zamyslíme. Reakce si ráda přečtu v komentářích ;)

Život není fér... Dost depresivně znějící začátek.


Ale je tomu opravdu tak? Je to život, který je vůči nám nefér? Na nefér život si většinou stěžují lidé, kteří si tu "neférovost" zaslouží. Bohatí lidé, kteří nemohou najít lásku bez prahnutí po penězích, zločinci, kteří si nepřipouštějí tíhu své viny, hazardní hráči, kteří pláčí nad ztrátou svých peněz a mnoho dalších... Přitom si za své nepohodlí můžou čistě sami. Ale co lidé, kteří si na svůj život nestěžují? Jsou to ti, kterým nic nechybí. Láska, rodina, dům nad hlavou... Tohle všechno stačí ke spokojenosti. Ale většina lidí chce stále víc a víc všeho a neuvědomuje si, že se pořád za něčím ženou a život jim jak voda puštěná z kohoutku proteče mezi prsty. Buďme spokojení s tím, co máme. Proč se hnát za větším množstvím peněz, když si spokojeně žijeme teď? Chceme být spokojenější? Ano, ale jaký je pak pád na dno, když se vše zhatí? Skončíme se slovy na rtech "Život není fér".

Ovšem i já občas vypustím tu větu z úst. Když se člověk snaží, přesto nic nevyjde dle jeho plánů, i když do toho dal všechno. Nic neudělal, přesto jsou na něj všichni zlí, jen proto, že je jiný. Když odejde milovaná osoba...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maruška Maruška | 13. září 2015 v 21:35 | Reagovat

úžasné :-) :*

2 Lenny Lenny | 13. září 2015 v 21:41 | Reagovat

Moc děkuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama