Vánoční příběh (Charlotte)

24. srpna 2012 v 19:58 |  Cizinky
Jakmile moje kamarádky nasedly do vlaku, vrátila jsem zpátky do školy doprovázena učitely a Hagridem. Zašla jsem do svého pokoje a našla tam Druellu, která také zůstala ve škole. Posadila jsem se na postel a otevřela dopis, který mi přinesla Angie od mojí mámy.Milá Lotte,
je mi líto, že to letošní rok nedopadlo se společně strávenými vánočními prázdninami, ale teď je těžká doba. Já a Tvůj tatínek jsme již skoro rozvedení, zbývá zařídit pouze pár posledních záležitostí. Již teď žijeme odděleně a proto posílej poštu mě na adresu Roe Jacob Paříž. Tátovi posílej normálně domů. Promiň, že Ti toto píši v dopise o Vánocích, ale chtěla jsem, abys to věděla co nejdříve. Kvůli tomu shonu okolo rozvodu jsem Ti nestihla koupit dárek, ale neboj se, pošlu Ti ho.

Nad poslední větou jsem se ušklíbla. "Nestihla. Spíš zapomněla." Četla jsem dál.

Dárek ti přijde po Margaret, sově, kterou jsem koupila, tak aby ses nelekala. Kdybys chtěla o prázdninách přijet, dej mi vědět. Vím, že to teď asi nepomůže, ale Veselé Vánoce a šťastný Nový rok, zlato. Líbám Tě
máma

Něco zarachotilo a já zvedla hlavu. Za oknem seděla sova. Otevřela jsem jej a sova vletěla dovnitř. Upustila balíček s dopisem na mou postel a odletěla. Podívala jsem se na nápis a zjistila, že tento balíček mi posílá táta. Křivě jsem se usmála. Ten nezapomněl. Otevřela jsem dopis a četla.

Drahá Charlotte,
máma Ti už určitě oznámila, jak to s námi je. Vždy byla ve sdělování informací "rychlejší". Pokud se tentokrát opozdila, pouze Ti to shrnu. Já a Tvoje matka jsme až na pár záležitostí rozvedení. Žijeme odděleně a adesu Ti napíše sama, jelikož mně ji nesdělila. Jenom vím, že bydlí blízko své práce. Omlouvám se, že jsme to neprobrali s tebou, ale dohodli jsme se, že Tě budeme mít ve střídavé péči. Trvalé bydliště budeš mít kvůli škole u mne doma.
Změna tématu. Vím, že ráda čteš, proto jsem Ti chtěl koupit nějakou knihu, ale nevím, kterou bys chtěla a kterou nechtěla. Proto Ti posílám nějakou jinou drobnost, snad se Ti bude líbit. Veselé Vánoce a Šťastný Nový rok. Mám Tě rád
táta

Zamračila jsem se na mámin dopis. "Vidíš? On nezapomněl narozdíl od tebe." Druella zvedla hlavu. "Co říkáš?" "To si říkám pro sebe." Spolubydlící protočila oči a opět sklopila pohled ke knize.

Odložila jsem dopis a z balíčku sundala papír. Otevřela jsem krabičku a vytáhla malý předmět. Těžítko. Zatřepala jsem s ním a na Big Ben se začal sypat "sníh". Usmála jsem se. Táta miluje tyto drobnůstky.

Během školních prázdnin jsem čas strávila hodně v knihovně, jelikož škola byla až na pár studentů a profesorů prázdná. Venku byla brzy tma, takže také žádné dlouhé procházky. S Druellou jsem prohodila pouze pár slov a byla jsem odměněna jejím ledovým pohledem. Jenom jednou se mi podařilo ji trochu rozpovídat.

"Druello, proč jsi vůbec zůstala v Bradavicích?" Na tuto otázku mi většinou neodpověděla, ale tentokrát to bylo jinak. "Moje matka je čarodějka a hodně cestuje. Otec se mě zřekl, když jsem se vydala v matčiných stopách. Jeho snem vždy bylo, že se stanu právničkou jako je on. Moje babička už nežije, takže nemám kam jít." Poprvé jsem v jejích očích viděla něco jiného než nenávist. Viděla jsem smutek. Ale okamžitě se tam objevila její obvyklá odměřenost.

Právě jsem zaklapla knihu o černé magii pro šestý ročník. Připadalo mi zábavné číst knihy pro vyšší ročníky. Vstala jsem, abych vrátila knihu do regálu, když jsem málem vrazila do profesora Snapea. "Á, slečna Sothová." "Pane profesore," kývla jsem a chtěla pokračovat. Zastavil mě levou rukou a pravou mi vzal knihu. Prohlédl si ji a povytáhl obočí. "Jste z mála studentů, kteří ve svém volném čase studují. Pokud byste chtěla být jednou z nejlepších studentek v historii lektvarů, musela byste se věnovat tomuto předmětu více, než v mých hodinách." V očích mu divně zajiskřilo.

Vrátil mi knihu a já se usmála. "Ráda bych se mu věnovala více, jelikož většinu těchto učebních hodin již znám z mé předešlé školy." Obešla jsem ho a vrátila knihu na své místo. "Nabízíte mi tím doučování?" "Již na první pohled jsem tušil, že je ve vás něco více, než v ostatních studentech." Vyplul ze dveří a nečekal, zda se za ním vypravím nebo ne. Zabouchla jsem za sebou dveře a rozeběhla se za profesorem.

Po téměř dvou hodinách vyučování jsem se vrátila do své komnaty. Podivila jsem se, když jsem tam neviděla Druellu. Můj pohled zabloudil k posteli a já vzdychla. Měla bych napsat rodičům. Přešla jsme ke stolu, popadla pero, inkoust a papír a začala psát.

Drahý otče,
děkuji Ti za sdělení těchto informací. Máma byla i tentokrát pohotovější a její dopis přišel o den dříve. I když musím přiznat, že o té péči se nezmínila za což vděčím Tobě za sdělení, jelikož netuším, jestli by mi to napsala. Děkuji Ti i za milý dárek, máma si na mě nevzpomněla, ale vzakozavala, že mi dárek pošle dodatečně. Veselé Vánoce a Šťastný Nový rok Ti přeje Charlotte

Dopis jsem zalepila, dala ho Angie a poslala ji pryč. Počítala jsem, že cesta tam a zpět jí zabere asi tři dny, ale jelikož jsem s psaním začala pokračovala jsem s dopisem do Paříže.

Drahá matko,
děkuji Ti za sdělení informací ohledně Vašeho rozvodu s otcem. Jenom nerozumím, proč jsi mi nesdělila, že mě s otcem máte ve střídavé péči. Tátův dopis přišel sice o den déle, ale napsal mi tyto důležité informace a poslal dárek. Nezapomněl jako Ty. Také v Tvém dopise nerozumím "tak aby ses nelekala". Nelekala bych se, jelikož je mnoho poštovných sov, nijak bych to neřešila. Veselé Vánoce a Šťastný Nový rok přeje Charlotte

Jak jsem propočítala, Angie se vrátila po třech dnech. Nenechala jsem ji oddechnout a poslala ji okamžitě do Paříže. Tentokrát by jí to mělo zabrat minimálně týden, jelikož musí přeletět kanál La Manche.

Po dvou týdnech se se do školy opět vrátil život. Vánoční prázdniny skončily a všechny osoby se do školy vrátily červeně zbarveným Spěšným vlakem. Do pokoje se vrátily Violetta s Elladorou, za což jsem byla ráda, jelikož jsem sama v Druellině společnosti strávila času více než dost.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anežka Anežka | 28. srpna 2012 v 20:53 | Reagovat

Dobrý, dobrý,pěkný :-)
Jenom poznámečka, Sevík ale fakt není gentleman, trochu ironičtější, méně hodný a dveře nedrží, možná jenom skrz ně odvlaje velkou rychlostí a ona za ním div nebude muset běžet... :D Pak to bude perfektní!

2 anvelean anvelean | 29. srpna 2012 v 20:08 | Reagovat

Okamžitě poupravím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama